Obóz fantazy

Obóz fantazy

Tajemnica Dragonlandu

Królestwo Dragonlandu spowił dym chaosu. Po śmierci ostatniej Namiestniczki władzę w targanej konfliktami krainie sprawuje słaba Rada Namiestnikowska, wspierana w swoich działaniach przez Południowe Konsorcjum Górnicze… Tymczasem zło nęka już nie tylko rubieże Królestwa. Nocne najazdy orków i rzezimieszków niszczą wszelką nadzieję na pokojowe życie. Pośród całej tej dziejowej zawieruchy mieszkańcy Dragonlandu wciąż trwają, podtrzymywani wiarą w to, że każdy dzień, każdy księżyc zbliża ich do powrotu w te strony tych, którzy jako jedyni potrafili stawić dotąd czoła wszelkim trudnościom… Zaś po kątach powtarza się plotki o przepowiedni, która ma przynieść wreszcie pokój i dobrobyt wyniszczonemu Królestwu Dragonlandu.

To już dziesiąty, jubileuszowy obóz spod herbu Dragonlandu prowadzony przez nas w autorskiej konwencji tradycyjnego fantasy, łączącego cechy gier terenowych LARP z aktywnym wypoczynkiem w Srebrnej Górze. Zachęcamy serdecznie spragnioną przygód, kochającą literaturę i gry fantasy młodzież, a także tych, którzy szukają nowych, ciekawych wrażeń, do zanurzenia się w świat zagadek, zdrad, sojuszy oraz klimatu nieustannej (często zbrojnej) walki dobra ze złem, w której wybory rzadko są oczywiste, a podstęp czai się za maską pozorów.

Cała akcja naszego obozu będzie, jak co roku, rozgrywać się na terenie Twierdzy Srebrnogórskiej, a w szczególności na XVIII-wiecznym forcie Wysoka Skała, który na 10 dni pobytu uczestników zamieni się w warowny obóz o niepowtarzalnym charakterze. Cowieczorne ogniska, muzyka oraz piękne stroje sprawią, że uczestnicy naturalnie wejdą w role odgrywanych przez siebie postaci, wyjętych jakby prosto z legend. Doświadczona w warunkach srebrnogórskich kadra oraz wolontariusze (każde z nas jest weteranem obozów) zadbają, żeby młodzież bawiła się bezpiecznie czy to podczas zjazdów z wiaduktu srebrnogórskiego (30 metrów wysokości), czy w czasie pojedynków na bezpieczne miecze (nieszkodliwe, lekkie otulinowce).

dodatkowe atrakcje:

  • Warsztaty z rozpalania ognia (tradycyjne i nowoczesne metody rozniecania i wykorzystywania ognia)
  • Pokaz robienia bezpiecznej broni (od podstaw przedstawimy uczestnikom z czego składają się bezpieczne miecze i jak je zrobić)
  • Pokaz składania kolczugi z kółek kolczych (z warsztatami dla chętnych)
  • Pokaz robienia prostej biżuterii (z warsztatami dla chętnych)
  • Warsztaty z tworzenia obozowiska w warunkach polowych (szałas, różne rodzaje ognisk, pozyskiwanie i uzdatnianie wody)
  • Wspólne pieczenie podpłomyków (proste i smaczne danie ze średniowiecza)

ZAKWATEROWANIE – namioty 5-6 – osobowe z oświetleniem i podłogą na Forcie Wysoka Skała, pełny węzeł sanitarny na miejscu.
Uczestnicy obozu pod namiotami powinni zabrać śpiwór.

Gra fabularna w klimacie fantazy zapewniająca co roku mnóstwo emocji i zabawy uczestnikom obozu. Niezwykła fabuła pozwala na przeniesienie się do zupełnie innego świata – świata pełnego magii, magicznych stworzeń, potężnych artefaktów i niesamowitych wydarzeń. Klimatyczne stroje oraz obóz umiejscowiony na XVIII-wiecznym forcie pomogą w dostosowaniu się do zaskakującej, pełnej trudnych misji i wciągającej fabuły. W oparciu o odwieczną walkę dobra ze złem, uczestnik uczy się stosować właściwe, nieschematyczne rozwiązania, pomagając sobie starymi mapami oraz wskazówkami podrzucanymi przez postacie fabularne. To wszystko daje gwarancje przeżycia niezapomnianej przygody i poznaniu niesamowitych ludzi.
Program „Przygoda” wpleciony jest w parateatralną fabułę obozu.

Program Przygoda

Obóz fantazy
oferta na rok 2014
wiek uczestników 12-18 lat

TURNUS III
19.07-28.07 – BRAK MIEJSC

cena 1298 zł/os

Zobacz informacje rozszerzone:

Ważne informacje
Rezerwacja, dokumenty do pobrania
Dojazd
Formularz kontaktowy
Jesli masz pytanie, potrzebujesz dodatkowych
informacji – użyj formularza obok – odpiszemy, oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe.
Imię i nazwisko
Adres email
Numer telefonu
Uwagi
Przed wysłaniem koniecznie kliknij w kwadrat poniżej: